Kol Germe

Kol Germe Nedir?

Kol germe operasyonu, kollarda meydana gelen sarkmaların ortadan kaldırılması için uygulanan estetik bir operasyondur. Özellikle orta yaş üzerinde ki kadınlarda ve fazla kilo alıp verme sonucunda meydana gelen kollarda sarkma bireylerin kendini kötü hissetmesine ve beğenmemesine neden olur. Bu da çeşitli psikolojik problemleri meydana getirir. Günümüzde kadınlarda ve erkeklerde en fazla meydana gelen vücut deformasyonları arasında yer alan kol sarkıklıklarının fazla kilo alıp verme dışında farklı nedenleri de olabilir. Bunlar kalıtsal özellikler ve yaşlanma gibi unsurlardır. Kol germe operasyonunda ki en temel amaç kolu inceltmek ve kolun çok daha gergin, sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Eğer sizin de kollarınızda sarkma ve çeşitli deformasyonlar varsa kol germe operasyonu ile bu görünümden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Söz konusu estetik operasyon genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilebilmektedir. Hastaya anestezi uygulaması yapıldıktan sonra L biçiminde kesi atılmaktadır.  Bu kesi atıldıktan sonra kolda ki fazla yağ dokusu alınır. Bazı durumlarda hastanın kolun yağ dokusu olmayabilir. Bu durumda sadece fazla deri alınır ya da yağ enjekte edilebilir. Kolun çok daha gergin ve kusursuz bir görünüme sahip olması için liposhaping uygulaması yapılır. Fazla dokunun alınması ve gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi durumunda estetik dikiş atılarak operasyon tamamlanır. Operasyon bitiminde operasyon yapılan bölge de sıvı toplanmasının ve kanamanın önlenmesi için dren konulur. Son adımda pansuman yapılır ve hasta ile ilgili tüm işlemler tamamlanır. Herhangi bir problem olmaması durumunda hasta ertesi gün taburcu edilir.

Tedavi Süresi

2-4 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

1-2 Gün

Maliyet

1.350 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Anestezinin etkisinin geçmesi ile birlikte bölge de ağrı meydana gelebilmektedir. Ağrının en aza indirilmesi için doktorunuzun önereceği ağrı kesicileri kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra doktorunuz iltihap oluşumunu engellemek için antibiyotik de önerecektir.

Operasyondan sonra dikiş aldırmanıza gerek yok. Estetik dikiş uygulaması yapılıyor olup dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Kol estetiği genellikle 1 ile 3 saat arasında sürer.

Operasyon etkileri normal şartlarda kalıcıdır. Dikkatsiz beslenme ve aşırı kilo alıp verme gerçekleşirse tekrar sarkma meydana gelebilir.