Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme operasyonu, göğüslerinin boyutlarından memnun olmayan kişilere uygulanan operasyonlardır. Günümüzde pek çok kişi çeşitli nedenler ile göğüslerinden memnun değildir. Özellikle büyük göğüslere sahip olan kadınlarda çeşitli fiziksel problemlerde meydana gelebilmektedir. Omuzlarda çökme, bel fıtığı gibi sorunlar kadınlarda görülen en büyük problemler arasındadır. Göğüslerinin boyutlarını büyük bulan kadınların tercih ettiği bu operasyon Time Travel Aesthetic ile son derece kolay ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Time Travel Aesthetic olarak tecrübeli ve alanında uzman doktorları ile meme küçültme operasyonu gerçekleştirmenize destek oluyor ve taleplerinizi karşılıyoruz.

Meme Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme küçültme operasyonu genel olarak 4 farklı teknik ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu teknikleri aşağıdaki gibi detaylı bir şekilde inceleyebilmemiz mümkündür.

İzsiz Göğüs Küçültme

Göğüs dokusunun son derece diri, sarkık ve çatlak olmadığı ancak esnek olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Lazer liposuction ile söz konusu bölgede bulunan fazla yağ dokusu çekilir. Bu noktada göğüslerde sarkma ve iz meydana gelmez.

Meme Ucundan Gerçekleştirilen Göğüs Küçültme

Bu operasyonda göğüs ucu kesilerek fazla yağ dokusu alınır. Fazla yağ dokusunun az olduğu kişilere uygulanır.

Lolipop Şeklinde Göğüs Küçültme

Bu göğüs küçültme tekniği ile memenin doğal yapısına uygun bir şekilde küçültme gerçekleşir. Göğsün kıvrım bölgesinden kesiler yapılarak küçültme işlemi gerçekleşir.

Ters T Şeklinde Göğüs Küçültme

En sık kullanılan göğüs küçültme seçeneği olan ters T yöntemi göğüs ucundan göğsün alt kısmına doğru yapılan kesiler ile gerçekleştirilmektedir. Bu kesiler yardımı ile fazla yağ dokusu göğüsten uzaklaştırılır.

Meme küçültme operasyonu ile birlikte meme dikleştirme operasyonu da gerçekleştirilebilir. Çünkü memeden çıkartılan fazla yağ dokusu memede sarkmaya neden olur. Bu sorun ise aynı ameliyat sırasında yapılan meme dikleştirme operasyonu ile çözülebilmektedir.

Tedavi Süresi

1-3 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

4 Gün

Maliyet

1.750 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Bu operasyonda yaş sınırlaması 18’dir. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık problemi yaşamayan ve göğüslerinin boyutlarından memnun olmayan kadınlar bu operasyonu yaptırabilirler.

Hayır. Operasyon sonrasında his kaybı yaşanması beklenmez. Fakat bazı hastalarda az da olsa his kaybı meydana gelme ihtimali bulunmaktadır.

Operasyon sırasında emzirme ve süt kanallarında küçülmeler meydana gelebilir. Ancak bu durum emzirmeyi çok fazla etkilemez. Ancak bazı kadınlarda bu durum tam tersi olabilir ve emzirme kanallarında çeşitli problemler meydana gelerek emzirme işlevi bir daha gerçekleşmeyebilir.

Operasyondan hemen sonra bölgede morarmalar meydana gelebilir. Bu morarmalar zaman içerisinde ten renginde izlere dönüşecek ve kaybolacaktır.

Evet. Operasyondan sonra göğüslerde ağrılar meydana gelir. Bu ağrıları doktorunuzun önereceği ağrı kesiciler ile dindirebilirsiniz.

İlk pansumanlar kliniğimiz tarafından gerçekleştirilir. Daha sonra pansumanlarınızı evde kendiniz yapmalısınız. Bununla ilgili doktorunuz size bilgi verecektir.

Operasyondan sonra telsiz ve süngersiz sutyenler takmalısınız. Belirli bir süre sonra ise sporcu sutyenlerini tercih etmeniz gerekir.