Periodontoloji

Periodontoloji

Periodontoloji, diş eti hastalıkları olarak ifade edilebilecek problemlerden bir tanesidir. Dişleri çevreleyen doku olarak bilinen diş etlerinin ve diş köklerinin kemikleri ile ilgili hastalıkları ve söz konusu hastalıkların tedavisini içeren ana bilim dalıdır. Bu ana bilim dalında uzmanlaşan kişiler ise periodontolog yani diş eti hastalıkları uzmanı olarak anılır.

Time Travel Aesthetic olarak diş eti hastalıkları ile alakalı kusursuz süreçleri sizlere sunuyor ve diş eti hastalıklarınızı ortadan kaldıracak çözümler üretiyoruz. Kaliteyi ön plana çıkaracak bakış açılarımızla sizlerin sorunlarına çare bulurken modern tıbbın gereklerini de yerine getirmeyi oldukça önemsiyoruz. Birbirinden değerli yöntemler ile sizlere sunduğumuz hizmetler sayesinde diş eti sorunlarını hayatınızdan çıkarabileceksiniz.

Periodontal Hastalıklar Nelerdir?

Diş eti hastalıkları olarak da bilinen periodontal hastalıkların genellikle iltihap ile şekillenen hastalıklar olduğunu ifade etmek gerekir. Yetişkin bireylerde yaşanan diş kayıplarının çok büyük bir kısmının diş eti hastalıkları nedeni ile yaşandığı bilinir.

Time Travel Aesthetic olarak dişlerinizin daha sağlıklı bir şekilde bakımlarının gerçekleştirilebilmesi adına kusursuz uygulamalarımız ile dişlerinizi koruyoruz. Belirtileri oldukça farklı bir şekilde gerçekleşen diş eti problemlerinin genel manada şu belirtiler ile ortaya çıktıkları bilinir.

 • Diş fırçalama sırasında kanama,
 • Dişetlerinde şişkinlik, kırmızılık ve şişkinlik,
 • Diş ve dişetleri arasında ayrıklık,
 • Dişlerin sallanması ya da birbirinden uzaklaşması,
 • Isırma sırasında oluşan ağrı hissi,
 • Ağızda oluşan kötü koku.

Tüm bu durumlar diş etleri ile alakalı yaşanan iltihaplanma ile alakalıdır. Bu nedenle söz konusu belirtilerden birini yaşıyorsanız muhakkak Time Travel Aesthetic ayrıcalıkları ile harika bir hizmete başvurmaya başlayabilirsiniz.

Periodontal Hastalıkların Yaşanmasında Risk Taşıyan Durumlar

Periodontal hastalıkların ortaya çıkmasında farklı durumların risk faktörlerini oluşturduğunu ifade etmek gerekir. Bu durumda hastalığın daha ciddi boyutlara ulaşacağı ifade edilebilir. Diş kayıpları ve diş eti çekilmesi gibi sorunlara da neden olabilecek olan peridontal risk faktörleri aşağıdaki gibidir.

 • Yaşlılık
 • Sigara kullanmak
 • Genetik faktörler
 • Stres
 • Diyabet – Şeker hastalığı

Siz de bu durumlardan bir tanesini yaşadıysanız yapmanız gereken tek şey Time Travel Aesthetic ayrıcalıkları ile hemen diş etlerinizin tedavi edilmesini sağlamak olacaktır.

Tedavi Süresi

1-2 Saat

Hastanede Yatış

Ayakta Tedavi

Rejenerasyon

Hemen

Maliyet

350 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Diş eti hassasiyetinin oluşmasındaki temel faktör yanlış beslenmedir. Beslenme sorunları nedeni ile diş etinde meydana gelen sorunların yanı sıra alkol ve sigara kullanımının da hassasiyete neden olduğundan söz edilebilir. Hassasiyet ile karşı karşıya kalınan durumlarda Time Travel Aesthetic uzmanlığına başvurmanız gerekecektir.

Diş eti hassasiyeti yaşanmasının nedenlerini ortadan kaldırmanız gerektiği gibi tedaviye başvurmak için de iltihabın giderilmesi için ilaç kullanabilirsiniz. İltihapların antibiyotik kullanımı sayesinde giderilebileceğini ifade etmek gerekir.

Diş hastalıklarının önlenebilmesi için dişlerin 6 ayda bir düzenli bir şekilde diş hekim kontrolünün yapılması ve dişlerin düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bunun yanı sıra dişlerde meydana gelen diş taşlarının da düzenli bir şekilde temizliğinin yapılması gerekir. Diş taşları diş hekimleri tarafından temizlenmelidir.