Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, çok güzel fit bir görünüme ve güzel bir popoya sahip olmak isteyen kişiler için sunulan bir estetik operasyon türüdür.

Her kadın ve erkek kusursuz vücut hatlarına sahip olmayı hayal eder. Özellikle kalçanın vücut ile orantılı ve kalkık bir görünüme sahip olması son derece hoş bir görünüm ortaya çıkarır. Kalça; bireylerin sık sık kilo alıp vermesi ve yaşlılık gibi durumlardan dolayı sarkabilir ve görüntüsü bozulabilir. Bunun yanı sıra bireylerin popoları doğuştan istedikleri görüntüye sahip olmayabilir. Bu nokta da bireylerin popo estetiğine başvurarak çok daha kusursuz bir görünümü olan popoya sahip olabilirler.

Popo estetiği adı altında gerçekleştirilen bu operasyon genel olarak poponun şeklinin düzeltilmesi için yapılan çeşitli müdahaleleri ifade eder. Bu estetik operasyonu yaptırmak için kliniğimizin doktorlarına kendiniz emanet edebilir ve kusursuz bir görünümü olan kalçaya kavuşabilirsiniz.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği, bireylerin beklenti ve isteklerine göre gerçekleştirilmektedir. Bu isteklere ve beklentilere göre göre farklı popo estetiği türlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Liposuction Yöntemi

Liposuction yöntemi, popo estetiğinde sık sık kullanılan bir yöntemdir. Hastaların vücutlarında fazla yağ dokusu varsa bu bölgelerden yağ dokusu alınır ve popoya enjekte edilir. Ancak zayıf ve fazla yağ dokusu olmayan kişilere ise silikon protez uygulaması yapılır.

Askılama

Poposunda yeteri kadar yağ dokusu olan fakat sarkık bir görünümü olan kişilere uygulanır. Askılama yönteminde kuyruk sokumundan küçük bir kesi yapılır. Bu kesi yapılan alandan metal kanüller aracılığı ile sütürler yerleştirilir. 30 ile 60 dk içerisinde işlem gerçekleştirilir. Ancak geçici bir yöntemdir. Sütürler 6 ayın sonunda erir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popoda ki deformasyonun çok olması durumunda iki poponun yarısının birleştiği bölgeye cerrahi bir kesi atılır. Popo fasyasının altında poponun yarısında bir cep oluşturulur. Buraya silikon protezler yerleştirilir. Operasyon sırasında kullanılan silikon protezler meme operasyonunda kullanılan protezlere göre daha sert bir yapıya sahiptir. Operasyondan sonra kişilerin oturup kalkarken son derece dikkatli davranması gerekir. Aynı zamanda hijyene de dikkat edilmelidir.

Tedavi Süresi

1,5-3 Saat

Hastanede Yatış

1-2 Gün

Rejenerasyon

1 Hafta

Maliyet

2.700 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Doğal ve çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen bu yöntemden 1 ile 1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmında kayıp meydana gelir. Ancak revize olarak bir işlem tekrar edilebilir.

Operasyondan sonra iyileşme kullanılan yönteme ve kişilere göre değişkenlik gösterir. Genellik 1 hafta içerisinde hastaların sosyal hayatlarına dönmesi mümkün hale gelir.

Operasyondan en az 1 ay sonra spor yapılabilir. Özellikle ağırlık kaldırma ve squat gibi sporların kesinlikle yapılmaması gerekir.

Herhangi bir sağlık problemi olmayan erkeklerin de popo estetiği yaptırması mümkündür.

Hangi yöntemin sizin için daha etkili olacağına kliniğimizin profesyonel ve bu alanda uzman doktorları karar verir.