Karın Germe

Karın Germe (Abdominoplasti) Nedir?

Karın germe ya da abdominoplasti olarak adlandırılan operasyon, bireylerin karın bölgesinde meydana gelen sarkıkların düzeltilmesi amacı ile uygulanan bir operasyondur. Karın bölgesinde yaşlılık, kilo alıp verimi, kalıtsal nedenler ve doğum gibi durumlar sonucunda sarkıklıklar meydana gelebilir. Bireyler bu sarkıklıkları genellikle spor ve diyet ile ortadan kaldırmaya çalışır. Ancak bazı bireyler bu yöntem ile başarı elde edebilirken bazı bireyler ise başarı elde edemez. Başarı elde edemeyen bireyler için kaçınılmaz çözüm karın germe operasyonudur! Siz de karın bölgenizde ki sarkmalardan şikayetçiyseniz doğru adrestesiniz. Time Travel Aesthetic olarak alanında profesyonel ve deneyimli estetik cerrahlar ile gerçekleştirilmektedir.

Hem kadınlara hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilen bu estetik cerrahi operasyon türü genellikle birden fazla doğum yapan ve aşırı kilo alıp verimi sonrasında karın bölgesinde sarkma ve çatlak oluşan kadınlar tarafından tercih edilir. Operasyon sonrasında doğum yapma ve kilo verme gibi bir amacı olmayan kişilere karın germe operasyonu uygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplasti operasyonunda kullanılan 2 teknik vardır. Hasta da hangi tekniğin kullanılacağı doktorun muayenesi sonucunda bölgede ki cilt miktarı, cildin sarkıklığı, derideki deformasyon ve bölge yağ dağılımı gibi unsurlar göz önüne alınarak doktor tarafından belirlenir. Operasyonda kullanılan 2 teknik aşağıdaki gibidir.

Tam Karın Germe

Bu tekniğin uygulanacağı hastaların karın bölgesinde ki sarkıklık ve yağ oranı fazladır. Genellikle 2 ile 5 saat arasında sürer. Operasyondan sonra kalçanın bir ucundan diğer ucuna kadar uzun bir kesi yapılır. Bu sayede göbek çevresine ise dairesel bir kesi uygulaması yapılır. Kaburga ve kasık arasında ki deri serbest hale getirilir. Yapılan kesiler sonucunda bölgedeki kaslarda meydana gelen zedelenmeler iyileştirilebilir. Fazla deri vücuttan alınır, karın bölgesi gerilir ve bölge dikiş uygulamaları ile kapatılır.

Kısmi/Mini Karın Germe

Diğer yönteme göre kesiler çok daha küçük bir şekilde yapılır. Operasyon süresi daha kısa olmakla birlikte 1-2 saat kadardır. Gerçekleştirilen işlemler tam abdominoplasti ile aynıdır. Tek fark kesilerin daha küçük olmasıdır. Bölgede gerçekleştirilen işlemlerin sonrasında dikişlere pansuman yapılarak dren isimli tüpler takılır ve sıvının vücuttan atılması sağlanır.

Tedavi Süresi

1-3 Saat

Hastanede Yatış

1-2 Gün

Rejenerasyon

1 Hafta

Maliyet

1.900 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyonun iyileşme süresi tekniğe göre değişir. Tam karın germe operasyonunda bölge de daha fazla kesiler yapıldığı için iyileşme süresi daha uzundur. Ancak mini karın germe operasyonunda bölge daha hızlı bir şekilde iyileşir.

Drenler, genellikle ilk 3 gün içerisinde çıkarılır. Bu süre kişiden kişiye göre değişir.

Operasyon sırasında estetik dikiş kullanılır. Bu nedenle dikişlerin alınmasına gerek kalmaz. Dikişler kendiliğinden erir.

Operasyondan sonra ki 6 ay içerisinde belirgin dikiş izleri görünür. Ancak bu izler zaman içerisinde ten rengini alarak belirsiz bir hale gelir.

Operasyondan sonra ki ilk 3 hafta karın bölgesine zarar vermeyecek egzersizler yapılabilir. 6 haftanın sonunda ise normal egzersiz rutininizi uygulayabilirsiniz.