Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Yanlış beslenme veya stres nedeniyle zayıf saç büyümesi veya saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok insan bulunmaktadır. Saç dökülmesi özellikle erkeklerde kelliğe sebebiyet vererek rahatsız bir görünüm oluşturur. Time Travel Aesthetic olarak, saçlarınızın yoğunluğundan memnun olmadığınızda ve dolgun saçlar dilediğinizde FUE Tekniği ile bu sorununuzu çözmenize yardımcı oluyoruz. FUE Tekniği; Tıp terminolojisinde foliküler ünite diye adlandırılan saç köklerinin cerrahi kesici kullanılmadan çapı 0,75 – 1,00 mm ölçülerinde mikrocerrahi aletlerle tek tek çıkarılması ve saçsız bölgeye yine kesme işlemi yapmadan profesyonel bir özenle tek tek ekilmesi işlemidir.

FUE yöntemi ile saç ekiminde saç alımı yapılacak alan tıraş edilir. Kafadaki saçlı deriden saç kökleri alınabileceği gibi vücudun diğer herhangi bir bölgesinden de alınabilir. Saç kökleri özel bir hipodermik iğne ile döner bir hareketle alınır ve saklanmak üzere soğutulmuş bir kültür ortamına yerleştirilir. Tüm foliküller büyüme yönüne göre sıralanmalıdır. Bu, daha sonra doğal bir görünüm ve en iyi sonucu sağlayacaktır. Havadaki nakil için cilde ince delikler açılmalıdır. İşlem, ağrı miktarını olabildiğince az tutmak için bölgesel anestezi altında yapılır. Sonuç, doğal ve kalıcı bir saç büyümesi olacaktır.

 

Sakal Ekimi

Sakal, estetik görünüş açısından erkek için en az saç kadar önemli bir aksesuardır. Hormon tedavisi sonuç vermiyorsa, köseliğin kesin ve kalıcı tek tedavi yöntemi sakal ekimidir. Sakal ekimi sadece köselik problemiyle karşılaşan erkekler için değil, aynı zamanda sakal bölgesinde yara, yanık, ameliyat izlerinin, saçkıran, dağınık ve seyrek sakal gibi problemlerin de çözümüdür. Hormonların ideal seviyeye ulaştığı 20’li yaşlardan itibaren her erkek sakal ekimi yaptırabilir. Sakal ekimi ile doğal görünümlü, kalıcı sakallara ulaşabilirsiniz.

Sakal ekimi teknik olarak saç ekimi ile benzer bir operasyondur. FUE tekniği ile kişinin genetik olarak en az dökülen, hatta pek çok erkekte saç köklerinin hiç dökülmediği ense bölgesinden veya iki kulak arasındaki bölgeden alınan greftler, sakal bölgesinde açılan kanallara özenle tek tek yerleştirilir. Operasyondan önce sakal bölgesine lokal anestezi uygulandığı için kişi işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez.

Saçlar genelde tek bir yöne doğru uzarken, sakallar 30-40 derecelik açılarla çıkmaktadır. Bu yüzden sakal ekimi ile doğal bir görünüm elde etmek için işlemin mutlaka tecrübeli bir doktora yaptırılması gerekir. Bu konuda da Time Travel Aesthetic uzmanlarına güvenebilirsiniz.

 

Tedavi Süresi

6-8 Saat

Hastanede Yatış

Ayakta Tedavi

Rejenerasyon

Hemen

Maliyet

1.100 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

FUT Saç ekim tekniği FUE Saç ekimi tekniğine göre bariz dezavantajlar göstermekte ve FUE tekniği ortaya çıktığından bu yana kullanılmamaktadır. Bunun sebebi FUT yöntemiyle saç ekim operasyonu yapılan kişilerde uzun süreli ense ağrılarının ortaya çıkması, baş bölgesinde hissizlik oluşması, dikiş izi ortaya çıkması, ekilen yerdeki saç diplerinde çukur görünüm ve ekilen saçların açısız, orantısız dik bir şekilde uzaması gibi sorunların meydana gelmesi şeklinde özetlenebilir.

Saç ekiminiz minimal bir işlemdir ve klinikte uzun süre kalmanıza gerek yoktur. Tedaviden öncesinden sonrasına, bakım muayenesine kadar geçen sürede kendiniz için bir tatil planlayabilirsiniz. Time Travel Aesthetic uzmanları size yapmanız ve yapılmaması gerekenler için yönergeler ve tavsiyeler verecektir.

Lokal anestezi altında saç ve sakal ekimi yapılır. Ağrıya çok duyarlı olsanız bile küçük iğne batmalarından başka hiçbir şey hissetmeyeceksiniz. Operasyon sonrasında uzmanlarımız önereceği ağrı kesiciler ile iyileşme sürecinize devam edebilirsiniz.

FUE yönteminin sizin durumunuza uygun olup olmadığı saç durumunuza bağlıdır. Saç uzmanlarımız, sizin için en iyi sonucu hangi yöntemin getireceğini önceden sizinle görüşerek netleştirecektir. Bunun için saç ekimi yapılması istediğiniz bölgenin ayrıntılı fotoğraflarını bize göndererek ayrıntılı bilgi almanız gerekmektedir.