Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz germe; insan yaşamında çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak görülen yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran estetik bir operasyondur.  Temel olarak estetik kaygılarla gerçekleştiriliyor olsa da sağlıklı yarınlara adım atmak adına bu işlem yaşamın olmazsa olmazları arasındadır.

Kadınlar ve son dönemlerde erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilen yüz germe operasyonu profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken oldukça kritik bir uygulamadır. İnsan vücudunun görsel açıdan en önemli kısmı olan yüz ile ilgili radikal değişiklikler anlamına gelen bu operasyondaki hata/eksiklik ciddi sonuçlar doğurabilecek cinstendir. Bu anlamda Time Travel Aesthetic olarak size kalite ve memnuniyet odaklı hizmetlerle kusursuz bir yüz germe operasyonu vaat ediyoruz!

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Time Travel Aesthetic markası ile Türkiye’de yüz gerdirme operasyonlarına farklı bir bakış açısı getiriyoruz. Hastalarımızın taleplerini maksimum seviyede karşılayacak sonuçlar ortaya çıkarırken teknolojik yenilikler ve sonuç odaklı yöntemlerle yüz güzelliğinize güzellik katıyoruz!

Kliniğimize başvuran hastaların yüz bölgesini detaylı bir şekilde inceledikten sonra yüze uygulanacak operasyon konusunda hasta ile karşılıklı görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Gerdirme uygulamasının ameliyatsız bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda hemfikir olunduktan sonra ameliyat planlaması yapılır. Planlama esnasında hastanın mevcut durumu ile gençlik dönemlerindeki yüzü arasında fotoğraflara bakılarak karşılaştırmalar yapılır.

Hastanın operasyon sonrasında nasıl bir yüze sahip olacağı ile ilgili bilgisayar ortamında gerçekleşen projeksiyonlar sonrasında yüz germe operasyonuna başlanır. Estetik uzmanlarımızın tercihi ve hasta talepleri doğrultusunda cerrahi müdahale olmaksızın gerçekleşen germe uygulamalarında 1 ya da 2 milimetrelik kesiler ile operasyonun başarılı bir şekilde sonuçlandırılması sağlanır. 4 ila 7 saat arasında değişen operasyon neticesinde hastanın arzu ettiği sonuç alınır. Operasyon sonrasında yüzün son şeklini alması adına tamamen iyileşmenin gerçekleşmesi şarttır.

Yüz Gerdirme Operasyonu Öncesi Dikkat Edilecekler

Estetik bir operasyon olarak bilinse de sağlıklı bir yüz yapısına sahip olmak adına gerekli bir uygulama olan yüz gerdirme öncesinde aşağıdaki hususlara önem göstermeniz gerekir. Bu sayede operasyondan alınacak sonuca olumlu anlamda katkı sağlanabilecektir.

  • Cerrahi bir uygulama gerçekleştirilmiyor olsa da küçük kesiler yapılması nedeni ile operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaç kullanımından uzak durulmalıdır,
  • Operasyonu olumsuz yönde etkileyen sigara ve alkol kullanımı en az 1 hafta öncesinde bırakılmalıdır,
  • Uygulama öncesinde yüzde bulunan makyaj ve diğer unsurlar silinmelidir,
  • Uzmanların tavsiye ve önerilerine uyulmalı, operasyonu sekteye uğratacak bütün uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrası Dikkat Edilecekler

Yüz gerdirme operasyonu başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra hastanın arzu edilen sonuca ulaşması ancak iyileşme aşamasından sonra mümkün olacaktır. Bu süreçte uyulması gereken kurallara dikkat edecek olan hastaların daha hızlı iyileşmeleri mümkündür. Siz de yüz germe operasyonu gerçekleştirmeyi planlıyorsanız operasyon sonrasında aşağıdaki konulara çok dikkat etmelisiniz.

  • Operasyon sonrasında yüzde şişlik ve morarmalar görülmesi nedeniyle endişe edilmemelidir. Şişlik ve morluklar yaklaşık 1 haftada geçecek doğal sonuçlardır,
  • İyileşmenin hızlandırılması adına baş kısmının kalp seviyesinden yukarıda olmasına dikkat edilmelidir,
  • Yüz germe uygulaması sonrasında 1 hafta boyunca maske takılarak hızlı iyileşmeye olanak sağlanmalıdır,
  • İyileşme sürecini sekteye uğratacağından sigara ve alkol kullanımından uzak durulmalıdır,
  • Yüzdeki hassasiyet sona erene kadar güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınmamalıdır,

Tedavi Süresi

2-6 Saat

Hastanede Yatış

1-2 Gün

Rejenerasyon

1 Hafta

Maliyet

2.900 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz germe operasyonu, yüzünde ciddi sarkmalar görülen ve genel muayeneden sonra facelift operasyonuna engel bir sağlık sorunu olmayan herkes için uygundur. Hastaların operasyon için uygun olup olmadıkları kontrol edilirken hastanın geçmişi ve kullandığı ilaçlar detaylı bir şekilde analiz edilir.

Yüz gerdirme uygulaması sonrasında yüzde iz kalması muhtemeldir. Ancak doğru planlama ile izin görünmeyecek bölgelere denk getirilmesi sağlanarak yüzde doğal bir görüntü oluşturulur. Time Travel Aesthetic olarak iz konusunda olumsuz bir görüntü ortaya çıkmayacağını garanti ediyoruz.

Operasyon sonrasındaki 10 gün içerisinde morluk ve şişliklerin tamamen kaybolması mümkündür. Hastanın tamamen iyileşerek arzu ettiği sonucu alması 2 ayı bulabilmektedir. İyileşmenin hızlanması adına Time Travel Aesthetic uzmanlarının önerilerine uymak oldukça önemlidir.

Operasyon sonrasında 2-3 haftalık iyileşme periyodunu tamamlayarak günlük rutinlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Ancak spor konusunda Time Travel Aesthetic uzmanlarından mutlaka bilgi almalısınız.