Boyun Germe

Boyun Germe Nedir?

Boyun germe operasyonu, boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelen bireylere uygulanan ve son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelecek estetik bir operasyondur. Boyunda yaş, stres, psikolojik faktörler gibi faktörlere bağlı olarak deforme meydana gelebilir. Bu deformasyonlar bireylerin kendisini kötü hissetmesine neden olurken sosyal hayatını da etkilemektedir. Boyunda ki yağlanmalar ve kırışıklıklar da bahsedilen deformasyonlar arasındadır. Halk arasında gıdı olarak bilinen boyunca bölgesinde kilo alımına bağlı olarak yağ birikimi meydana gelir. Kilo verilmesi durumunda ise deri sarkar ve ortaya rahatsız edici bir görünüm çıkar. Hem kadınlar da hem de erkeklerde meydana gelen bu durum estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılabilir.

Siz de boyun bölgenizde ki sarkma ve kırışıklıklardan rahatsız oluyor ve bu sorunun çözülmesini istiyorsanız Time Travel Aesthetic olarak sizlere en profesyonel çeşitli estetik çözümler sunan kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonunda uygulanan 2 yöntem vardır. Bu yöntemler hastaların durumuna göre doktor tarafından kararlaştırılarak uygulanır. Boyun estetiği yüz germe operasyonu ile birlikte de uygulanır.  Bunun yanı sıra gıdı bölgesinde fazla yağ dokusunun olması durumunda ise öncelikle fazla yağın alınması gerekir. Bunun içinde liposuction uygulaması gerçekleştirilir. Boyun estetiğinde kullanılan yöntemleri aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz.

Klasik Boyun Germe Operasyonu

Cildin aşırı deforme olması, sarkması ve kırışıklığın çok olması durumunda uygulanmaktadır. Klasik boyun estetiği tekniğinde çenenin alt kısmından yaklaşık olarak 2 cm kesi gerçekleştirilir. Söz konusu kesiler aracılığı ile çenenin alt kısmında bulunan dokulara ulaşabilmek mümkündür. Bu sayede burada yer alan yağlar çekilmektedir. Bu da boyunda toparlanma ve gerilme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar.

Askılama Yöntemi

Boyun germe operasyonunda kullanılan yöntemlerden bir tanesi de askılama yöntemidir. Askılıma yönteminde asıcı materyaller kullanılır. Söz konusu materyaller ile gerçekleştirilen kesiler içeri sokulur ve bölgeye yerleştirilir. Asıcı materyallerde yer alan dikensi çıkıntılar ile de dokular tutulmakta olup dokular yukarı çekildiğinde boynun gerilme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler doğrultusunda sarkmalar da düzelmeler meydana gelir. Fakat askılı yöntemi gıdı bölgesinde yer alan yağları gidermek için yetersiz kalmaktadır.

Tedavi Süresi

2-4 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

2 Gün

Maliyet

2.400 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyondan sonra 1 ile 10 gün içerisinde kişilerin işlerine dönebilmeleri mümkündür. Fakat bu süre içerisinde boynun darbelere karşı korunması gerekir. Boyun bölgesinde 3 haftaya kadar şişlik oluşabilir.

Operasyon sonrasında saç derisinin içerisinde küçük bir iz kalabilir. Fakat bu izler kısa bir süre içerisinde geçecektir.

Operasyondan sonra ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrıları hafifletmek için etkili ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.

Askılama tekniğinin etkisi 6 ay kadardır. Ancak klasik boyun estetiğinin etkisi çok daha uzundur. Kilo alımı ve yaşlanma gibi nedenlerle sarkmalar tekrar oluşabilir. Bu durumda operasyonun tekrarlanması gerekebilir.