Erkek Meme Küçültme

Erkek Meme Küçültme Nedir?

Jinekomasti olarak da bilinen erkek meme küçültme operasyonu, erkek memesinde ki orantısız büyüme sonucunda başvurulan bir işlemdir.

Fazla kilo alımı ya da kalıtsal nedenlerden dolayı erkeklerin memeleri olması gerekenden çok daha büyük ve yağlı bir dokuya sahip olabilir. Kadın anatomisinde olması gereken fakat erkekler için rahatsız edici bir görünüm olan bu yağlanma, bireylerin sosyal yaşamlarını derinden etkileyebilmektedir. İşte bu noktada göğüslerinde ki büyümeden rahatsız olan erkekler bu görünümden kurtulmak için cerrahi bir operasyona başvurur. Bu da jinekomasti yani erkek meme küçültme operasyonu olarak ifade edilir. Peki, jinekomasti nasıl yapılır?

Erkek Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Anestezi uygulaması altında gerçekleştirilen erkek meme küçültme ameliyatı için kullanılan 2 teknik vardır. Bu teknikler aşağıdaki gibidir.

Klasik (Açık) Jinekomasti

Klasik jinekomasti operasyonunda hastaların meme dokusunda yer alan yağ, belirli kesiler yardımı ile alınmaktadır. Kesiler, memede ki yağ dokusunun çokluğuna göre doktor tarafından belirlenmektedir. Bu yöntemde vücutta iz kalmakta olup iyileşme süresi uzundur. En büyük avantajı operasyondan hemen sonra sonucunda görülebilmesidir.

Liposuction Yöntemi

Operasyonda kullanılan bir diğer yöntem liposuctiondır. Kapalı jinekomasti olarak da bilinen bu yöntem de herhangi bir şekilde iz kalmadan ve bölge de büyük kesiler oluşturulmadan fazla yağ dokusu alınabilir. Meme de küçük kanüllerin geçebileceği büyüklükte delikler açılır. Bu delikler yardımı ile yağ dokuları alınır. Uygulama bittikten sonra memede ki problem hemen çözülmez. Uygulamadan 1 ay sonra problemin tamamen ortadan kalktığını ifade edebiliriz.

Tedavi Süresi

1-3 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

2 Gün

Maliyet

1.350 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Uygulama yapılan bölgenin iyileşme süreci kullanılan yönteme göre değişkenlik gösterir. Klasik jinekomasti de tamamen iyileşme 1 ayı bulabilirken liposuction yönteminde ise 1 haftalık kısa bir süre sonunda iyileşme gerçekleşir.

Açık meme küçültme operasyonundan sonra iz kalır. Ancak bu iz zaman içerisine tek rengini alır. Liposuction yönteminde ise herhangi bir iz kalmaz.

Operasyondan sonra bölgenin mikrop kapmaması adına 3-4 gün boyunca duş alınmaması gerekir. Time Travel Aesthetic uzmanları yaptıkları muayene sonucunda hangi gün duş alabileceğinizi söyleyecektir.

Evet. Sonuçlar tamamen kalıcıdır. Operasyon ile bölgede ki yağ dokusu tamamen alınır. Bu nedenle operasyonun gerçekleştirildiği bölge de kendiliğinden bir yağlanma söz konusu değildir. Ancak fazla kilo alımı olması durumunda bölge de yağ artışı meydana gelebilir.

Jinekomastinin kanseri tetiklediği ile ilgili herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Operasyondan sonra ağrı olur. Özellikle açık jinekomasti de ağrı daha fazladır. Ancak doktorunuzun önereceği ilaçlar ile ağrıların etkisini en aza indirmek mümkündür.

Jinekomasti esnasında estetik dikiş uygulaması yapılır. Bu nedenle dikişlerin alınması gerek kalmaz ve dikişler kendiliğinden erir.

Bandajların çıkarılma süresi bölgenin iyileşme durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu konu ile ilgili en doğru kararı Time Travel Aesthetic doktorları verecektir.