Meme Büyütme

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme operasyonu, memelerini küçük bulan kadınların kurtarıcısı haline gelen estetik bir cerrahi operasyondur. Siz de göğüslerinizi küçük buluyor ve daha büyük göğüslere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Time Travel Aesthetic olarak göğüs büyütme alanında uzman ve deneyimli doktorlarımız ile göğüslerinizi dilediğiniz boyuta getiriyor ve kendinize olan güveninizi tekrar kazanmanızı sağlıyoruz.

Göğüsleriniz doğuştan küçük bir yapıya sahip olabilir ya da çeşitli deformasyonlar sonrasında küçülmüş olabilir. Doğum ya da çok fazla kilo vermek göğüslerin normal formundan daha küçük bir yapıya sahip olmasına neden olabilmektedir. İşte bu kapsamda karşımıza meme büyütme ameliyatı çıkmaktadır. Time Travel Aesthetic tarafından küçük göğüslere sahip olan kadınlar için sunulan meme büyütme ameliyatı hizmeti başarılı bir şekilde verilmekte olup göğüslerin boyutu tamamen kişilerin ihtiyaç ve isteklerine göre doktor ile birlikte belirlenmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu genel olarak 2 farklı yöntem ile gerçekleşmektedir.

Hastanın Kendi Yağ Dokusu Kullanılarak Meme Büyütme

Bu yöntemde adından da anlaşıldığı üzere hastanın kendi yağ dokusu kullanılmaktadır. Örneğin hastanın bacak kısmında fazla yağ dokusu varsa ve bu doku memeye enjekte edilmek için uygunsa bu yöntem kullanılabilmektedir. Bu operasyon yağ aldırma operasyonu ile entegre bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kişinin vücudunda fazla yağ alınacak bir yer olmaması durumunda bu yöntem uygulanamaz.

Protez Meme ile Büyütme

Bireylerin kendi yağ dokusunun kullanılamadığı durumlarda kullanılan protez meme yöntemi ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Her iki yöntemde de göğsün alt kısmından ters T şeklinde kesiler atılır ve yağ dokusu ya da protez meme göğsün içine yerleştirilir. Meme protezi genellikle göğüs kasının altına ya da göğüs dokusunun alt bölgesine yerleştirilmektedir. Bu işlemler doğrultusunda hastanın istediği ve vücudu ile doğru orantılı bir görünümün elde edildiği göğüsler ortaya çıkar. Hastalar genellikle 1 günlük müşahededen sonra taburcu olabilirler.

Tedavi Süresi

1-3 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

4 Gün

Maliyet

1.900 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyonun süresi kullanılan tekniğe ve kişiye göre değişebilir. Bu nedenle operasyon ile ilgili net bir süre belirtmek için Time Travel Aesthetic uzmanları ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Operasyondan sonra kesi yerlerinde küçük izler kalır. Ancak bu izler kısa zaman içerisinde ten rengini alarak kaybolur.

Göğüslerin boyutu doktorunuz ile istişare ederek belirlenmektedir. Ancak yine de beğenmediğiniz, beklediğinizden daha büyük ya da daha küçük göğüsler ortaya çıkarsa revize operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

Operasyon sonrasında göğüslerde ağrı meydana gelebilmektedir. Ancak söz konusu ağrılar için ağrı kesici kullanılabilmektedir.

Göğüs büyütme operasyonundan sonra 4-5 gün duş almamalısınız. Doktorunuzun son kontrolünü gerçekleştirmesinden sonra duş alabilirsiniz.

Operasyondan sonra dikişlerinizi aldırmanıza gerek yok. Çünkü Time Travel Aesthetic olarak özel estetik dikişler kullanılmasını uygun buluyoruz. Bu dikişler zaman içerisinde erimekte ve kaybolmaktadır.