Uyluk Germe

Uyluk Germe Nedir?

Uyluk germe operasyonu bireylerin uyluk bölgesinde meydana gelen deformasyonların engellenmesi için uygulanan bir estetik operasyondur. Siz de bu operasyon türünün sağladığı avantajlardan yararlanmak ve uyluk bölgenizde ki deformasyonları ortadan kaldırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kliniğimizde profesyonel ve bu alanda uzman doktorlar faaliyet göstermekte olup kusursuz hizmetler sunmaktadır. Uyluk bölgenizde çeşitli deformasyonlar varsa ve bu deformasyonlardan kurtulmak istiyorsanız detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Uyluk bölgesinde farklı faktörlere bağlı olarak sarkma ve bozukluklar olabileceğinden bahsettik. Bu bozuklukların giderilmesi için uygulanan operasyonlara uyluk germe operasyonu denilmektedir. Hızlı ve aşırı kilo alıp verme ve yaşlanması gibi etkenler cildin elastik yapısının kaybolmasına neden olur. Bu etkenler doğrultusunda cilt bozulur. Genellikle kadınlarda meydana gelen bu problem uyluk estetiği ile kısa bir süre içerisinde çözülmektedir.

Uyluk Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Uyluk germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilen bir operasyondur. Operasyon öncesinde hasta detaylı bir şekilde muayene edilir ve uyluk bölgesinde biriken yağ ve sarkan deri incelenir. Bu aşamada hastanın beklentileri dinlenir ve hastaya uygun bir planlama gerçekleştirilir.

Estetik görünümü engelleyen ve bireyleri fiziki ve psikolojik açıdan rahatsız eden bu durum ile ilgili Time Travel Aesthetic profesyonel doktorları bir düzeltme operasyonu planlar. Bacak kısmında ki sarkmalar, yağlanmalar uyluk germe operasyonu ile düzeltilebilir. Operasyon genellikle 2 saat kadar sürmektedir. Operasyonda ki en temel amaç bölgede ki yağ dokusunun çıkarılması ve bölgenin kusursuz bir görünüme kavuşturulmasıdır. Hastanın kasık kısmından başlayarak uyluk iç kısmına doğru uzanan bölgeden kesiler yapılır ve cilt altının yağ dokusunda bulunan fazla deri alınır. Bu doğrultuda operasyon gerçekleştirilmiş olur.

Tedavi Süresi

2-4 Saat

Hastanede Yatış

1 Gün

Rejenerasyon

1-2 Gün

Maliyet

1.750 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Herhangi bir sağlık problemi olmayan kişilere uyluk estetiği yapılabilmektedir.

Evet. Dileyen erkeklerde uyluk estetiği yaptırabilirler.

Operasyondan sonra bölgede ağrı, şişlik ve morluklar meydana gelir. Bu ağrı, şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir. Pansuman uygulamaları ile iyileşme sürecini hızlandırabilmek mümkündür.

Operasyondan sonra en az 1 ay bacakları hareket ettirecek ağır çalışmaların yapılmaması gerekir. 1 hafta kadar da yoğun hareketlerden kaçınılması önerilir.