Yağ Aldırma

Yağ Aldırma Nedir?

Yağ aldırma operasyonu vücutta bulunan fazla yağ dokusunun cerrahi yöntemler ile alınması işlemidir. Time Travel Aesthetic olarak bu alanda uzman bir şekilde faaliyet gösteren kliniğimiz ile fazla yağlarınızdan kurtularak kusursuz bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Yağ alma işleminde uzman ve tecrübeli estetik cerrahlarımız ile istişareli bir şekilde operasyon sürecini tamamlayabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bireylerde aşırı kilo problemi son derece can sıkıcı bir sorundur. Bu nedenle bireyler spor ve diyet gibi yöntemler ile vücutlarında ki fazla yağdan kurtulmak isterler. Bazı durumlarda inatçı yağlardan diyet ve spor ile kurtulabilmek mümkün değildir. Bu nokta da yağ aldırma işlemlerine başvurulur. Yağ aldırma kesinlikle kilo verme yöntemi değildir. Bireylerin öncelikle spor ve diyet ile fazla kilolarından kurtulması gerekir. Diyet ve spor ile yağdan kurtulmanın mümkün olmadığı durumlar da yağ aldırma işleminden yararlanılır. Bu operasyon kalça, karın, bacak, kol, popo gibi pek çok bölgeye uygulanabilir.

Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Vücudunda bulunan fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişiler yağ aldırma işlemlerine başvururlar. Liposuction olarak da adlandırılan bu estetik operasyonda çeşitli yöntemler vardır. Söz konusu yöntemler aşağıdaki gibidir.

Klasik Liposuction

Klasik liposuction yöntemin de fazla yağ dokusunun olduğu bölgeye küçük kesiler atılır. Bu kesinin çevresine ise kanamayı önlemek adına bir sıvı enjekte edilmektedir. Sıvı enjekte edildikten sonra kanüller aracılığı ile yağ dokusu vakum ile çekilir. Şırıngalar ile alınan yağlar dışarıya direkt atılır. Operasyon sonrasında operasyonun etkisi hemen görülür.

Lazer Liposuction

Lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ve bölge deki yağ dokusuna lazer fiber optik kablolar salınır. Bu kablolar ile yağ dokusu parçalanır ve kanüller aracılığı ile çekilir. Bu yöntemde bölgeye hiçbir şekilde kesi atılmaz. Bu nedenle dikişe gerek olmaz. Lazer lipostuction yönteminin iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha kısadır.

Vazerle Liposuction

Vazer liposuction işlem yapılacak bölge öncesinde işaretlenir ve buraya cildi sertleştiren bir çözelti enjekte edilir. Yapılan küçük kesiler ile cildin altına ultrasonik enerjiler yayan metal çubuğun bağlı olduğu kanüller yerleştirilir. Bu sayede yağ duvarları parçalanır ve daha az kesi ile işlem gerçekleştirilir.

Tedavi Süresi

1-3 Saat

Hastanede Yatış

0-1 Gün

Rejenerasyon

Hemen

Maliyet

1.750 EUR

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon 1-2 saat içerisinde tamamlanır.

Genellikle lokal anestezi uygulanır. Ancak bazı durumlarda genel anestezi uygulaması yapılabilmektedir.

Liposuctiondan 3-4 gün sonra duş alınabilir.

Estetik dikiş uygulamaları kullanılır bu nedenle operasyondan sonra dikiş aldırmaya gerek yoktur.

Süreç kişiden kişiye ve teknikten tekniğe göre değişkenlik gösterir. Klasik liposuction iyileşme süreci en zor olan yöntemdir. Diğer yöntemlerin iyileşme süreci ise daha kısa ve kolaydır. Operasyondan sonra mutlaka korse kullanılmalıdır. Korse kullanımı yağ dokusunun dağılmasını engeller ve iyileşme sürecini kısaltır. Operasyondan sonra bölgede şişlik ve morluk meydana gelir. Bu şişlik ve morluklar birkaç gün içerisinde geçecektir.